Günümüzde bir çok öğrencinin derdidir staj bulmak. Hem kendimi geliştireyim hem bana referans olacak güzel bir yerde staj yapayım diye düşünür dururuz hepimiz. İşte böyle ölçüp tartıp bir türlü istediğiniz gibi bir staj bulamadıysanız süper bir haberim var size.

Bugün stajokulu.com projesinden bahsedeceğim. Ben de dün kabul edildim bu projeye.

Projenin temel amacı staj yapan öğrencilere öğretim üyeleri ya da sektörden deneyimli kişilerin gönüllü olarak eğitim vermesi ve ardından bu öğrenciler için bir süre uygulama stajı düzenlenmesi. Oluşumun en güzel tarafı ise hiç bir şekilde maddi bir beklentinin olmaması. Tüm eğitimlerden ücretsiz yararlanabiliyorsunuz kabul edildiğiniz takdirde.

Bir stajokulu öğrencisi şu cümleler ile tanımlıyor projeyi:

Bir Sosyal sorumluluk projesi olan Stajokulu benim gibi staj yeri bulmakta güçlük çeken öğrencilere ofis ortamından daha fazlasını sunuyor.Alanında uzman eğitimcilerin katıldığı dersler sayesinde bilgisayar teknolojileri alanında birçok konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca paylaşmayı seven eğitimcilerle iletişiminizi koparmayıp projeleriniz,iş başvurularınız,mülakatlarınız gibi birçok konuda yardımlarını isteyebilirsiniz.Hiçbir konuda yardımını esirgemeyen Stajokulu gönüllü çalışan ve eğitmenlerine teşekkür ederim.

Engin Bahadır

Eğitimler genelde bilişim sektörü ile alakalı. Tabi farklı kategorilerde farklı eğitimler de mevcut. Buradan tüm eğitim takvimini görüntüleyebilirsiniz.

Peki kim bu projenin mimarı?

Projenin tüm yönetimi bir insan kaynakları sitesi olan empatik.net‘te. Programa dahil olmak için stajokulu.com üzerinden başvuru yapmanız yeterli. Bundan sonra sizi mülakata çağırıyorlar. (Bu konuda çok hızlılar akşam başvuru yaptım ertesi gün sabah aradılar.) Unutmadan, başvuru sırasında sizden empatik.net üzerinde bir öz geçmiş oluşturmanızı istiyor. Bunu yapmanız çok önemli zira mülakatta çok işe yarıyor.

5 Temmuz Pazartesi günü eğitimler başlıyor. Başvurular ne zamana kadar alınır bilemiyorum. Bu yüzden düşünüyorsanız hemen başvurmanızda yarar var.

Bu programa daha önce dahil olmuş öğrencilerin Stajokulu hakkında yazdığı diğer yorumları okumak için buraya tıklayın.

Programa kaydolmak için kayıt sayfasını ziyaret edebilirsiniz.İsmail Demirbilek

İsmail Demirbilek
almost developer
city of blinds

blog comments powered by Disqus