Ne zaman istediğimi bilmiyorum belki 3 belki 4 hafta önce. Kaldığım yurtta isteyen arkadaşlarıma ubuntu kurmaları için yardımcı oluyordum. Yurtta pek fazla kullanan olduğunu söyleyemem ama elimden geldiğince özgür yazılıma destek amaçlı işte. Neyse, ubuntu’nun yeni sürümünü indirirken Request CD bölümüne bir bakayım dedim. Gönderiyorlarsa dağıtırım arkadaşlarıma düşüncesiyle. Doldurdum formu, aradan uzun zaman geçince ben unutmuşum cd’leri beklemiyordum bile. Ama 2 hafta önce ebay’den aldığım ufak tefek ürünlerin gelmesini bekliyordum. Bir gün Java kursundan dönüşte postaları kontrol ederken ebay’den aldıklarımın geldiğini gördüm ve hemen altında ubuntu cd’lerinin de. :)

DSCN7823

Tabi unutmuş olmanın da etkisiyle beklenmedik bir hediye almışcasına bir mutluluk belirdi yüzümde. 2 adet ubuntu 10.04 LTS ve 5 adet de kubuntu 10.04 LTS göndermişlerdi. Hemen açtım paketi.

DSCN7827

Disklerin ve kutularının tasarımı gayet güzel olmuş. Artık isteyenlere bu güzel cdlerden vereceğim. Belki böylesi insanların daha çok hoşuna gider.

Ne demişler: “humanity for all”.

Bu arada şu t-shirt de güzelmiş.İsmail Demirbilek

İsmail Demirbilek
almost developer
city of blinds

blog comments powered by Disqus